CSB21-012.688656M
DigiKey Part Number
CW791-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSB21-012.688656M
Description
XTAL OSC TCXO 12.688656MHZ LVCMO
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.688656 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
Category
Output
LVCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±200ppb
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
2.1mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
10-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)