V3A28-PGFS1-S24
DigiKey Part Number
2210-V3A28-PGFS1-S24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V3A28-PGFS1-S24
Description
COAX CBL SMA TO SMPS 24"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMPS 0.085" Flexible Cable 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
SMPS Jack
Manufacturer
ConductRF
2nd Contact Gender
Female
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Active
Cable Type
0.085" Flexible Cable
Style
SMA to SMPS
Frequency - Max
27 GHz