FPA3C-S1PMR-S24
DigiKey Part Number
2210-FPA3C-S1PMR-S24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FPA3C-S1PMR-S24
Description
COAX CBL SMA TO SMPM 24"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMPM 0.047" Flexible Cable 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
SMPM Jack, Right Angle
Manufacturer
ConductRF
2nd Contact Gender
Male
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Active
Cable Type
0.047" Flexible Cable
Style
SMA to SMPM
Frequency - Max
18 GHz