D8A28-S1LF-S12
DigiKey Part Number
2210-D8A28-S1LF-S12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D8A28-S1LF-S12
Description
COAX CBL BMA TO SMA 12"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BMA to SMA 0.086" Flexible Cable 12.00" (304.80mm)
Category
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
ConductRF
2nd Connector
SMA Plug
Series
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Bulk
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
12.00" (304.80mm)
Style
BMA to SMA
Cable Type
0.086" Flexible Cable
1st Connector
BMA Jack
Frequency - Max
18 GHz