D12A28-S1PMM-S18
DigiKey Part Number
2210-D12A28-S1PMM-S18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D12A28-S1PMM-S18
Description
COAX CBL SMA TO SMPM 18"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMPM 0.086" Flexible Cable 18.00" (457.20mm)
Category
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
ConductRF
2nd Connector
SMPM Plug
Series
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Bulk
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
18.00" (457.20mm)
Style
SMA to SMPM
Cable Type
0.086" Flexible Cable
1st Connector
SMA Plug
Frequency - Max
18 GHz