TV04A201JB-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Diodes Incorporated
Similar
Littelfuse Inc.
324V Clamp 1.23A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
DO-214AC, SMA
TV04A201JB-HF
DigiKey Part Number
TV04A201JB-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TV04A201JB-HF
Description
TVS DIODE 200VWM 324VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TV04A201JB-HF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.23A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
200V
Package / Case
DO-214AC, SMA
Voltage - Breakdown (Min)
224V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
324V