SMF20CA-HF
DigiKey Part Number
641-SMF20CA-HFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF20CA-HF
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SOD123FL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.4V Clamp 6.17A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123FL
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.17A
Series
Power - Peak Pulse
200W
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V