CZRUR39VB-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Zener Diode 39 V 150 mW ±2% Surface Mount 0603/SOD-523F
CZRUR39VB-HF
DigiKey Part Number
CZRUR39VB-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRUR39VB-HF
Description
DIODE ZENER 39V 150MW SOD523F
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CZRUR39VB-HF Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 30 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Power - Max
150 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
130 Ohms