CZRQC30VB-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Good-Ark Semiconductor
In Stock: 19.921
Datasheet
Zener Diode 30 V 125 mW ±2.5% Surface Mount 0402C/SOD-923F
CZRQC30VB-HF
DigiKey Part Number
641-CZRQC30VB-HFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRQC30VB-HF
Description
DIODE ZENER 30V 125MW SOD923F
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 23 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Tolerance
±2.5%
Power - Max
125 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
78 Ohms