CDBMTS1100-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 58.075
Datasheet
Image for CDBMTS1100-HF is not available
CDBMTS1100-HF
DigiKey Part Number
CDBMTS1100-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDBMTS1100-HF
Description
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SOD123S
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 100 V 1A Surface Mount SOD-123S
Datasheet
EDA/CAD Models
CDBMTS1100-HF Models
Category
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 µA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F
120pF @ 4V, 1MHz
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Supplier Device Package
SOD-123S
Current - Average Rectified (Io)
1A
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
850 mV @ 1 A