ASMF51CA-HF
DigiKey Part Number
641-ASMF51CA-HFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASMF51CA-HF
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SOD123FL
Detailed Description
82.4V Clamp 2.43A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123FL
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.43A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
51V
Voltage - Breakdown (Min)
56.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
82.4V