ASMF4L24CA-HF
DigiKey Part Number
641-ASMF4L24CA-HFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASMF4L24CA-HF
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SOD123FL
Detailed Description
38.9V Clamp 10.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123FL
Category
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10.3A