ASMBJ64A-HF
DigiKey Part Number
641-ASMBJ64A-HFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASMBJ64A-HF
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AA
Detailed Description
103V Clamp 5.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
Category
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.8A