ASMBJ45CA-HF
DigiKey Part Number
641-ASMBJ45CA-HFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASMBJ45CA-HF
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AA
Detailed Description
72.7V Clamp 8.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
Category
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.7V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.3A