ASMBJ11A-HF
DigiKey Part Number
641-ASMBJ11A-HFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASMBJ11A-HF
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AA
Detailed Description
18.2V Clamp 33A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
Category
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
11V
Voltage - Breakdown (Min)
12.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
18.2V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33A