ASMBJ10CA-HF
DigiKey Part Number
641-ASMBJ10CA-HFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASMBJ10CA-HF
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
17V Clamp 35.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
Category
Power - Peak Pulse
600W
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Breakdown (Min)
11.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
35.3A