ASMAJ33A-HF
DigiKey Part Number
641-ASMAJ33A-HFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASMAJ33A-HF
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC
Detailed Description
53.3V Clamp 7.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.5A