XGL3515-821MEC
DigiKey Part Number
4652-XGL3515-821MEC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XGL3515-821MEC
Description
FIXED IND 820NH 8.5A 18.4 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
820 nH Shielded Molded Inductor 8.5 A 18.4mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
18.4mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
82MHz
Packaging
Strip
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Molded
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Current - Saturation (Isat)
5.3A