SPRH127-680M
DigiKey Part Number
4044-SPRH127-680MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-SPRH127-680MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-SPRH127-680MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPRH127-680M
Description
FIXED IND 68UH 2.7A 123 MOHM SMD
Detailed Description
68 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.7 A 123mOhm Max 2-SMD Drum Core, High Current, Low DCR
DC Resistance (DCR)
123mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Current - Saturation (Isat)
3.9A
Height - Seated (Max)
0.307" (7.80mm)