SPRH127-221M
DigiKey Part Number
4044-SPRH127-221MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-SPRH127-221MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-SPRH127-221MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPRH127-221M
Description
FIXED IND 220UH 1.63A 360 MOHM
Detailed Description
220 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.63 A 360mOhm Max 2-SMD Drum Core, High Current, Low DCR
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPRH127-221M Models
DC Resistance (DCR)
360mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Current - Saturation (Isat)
2.22A
Height - Seated (Max)
0.307" (7.80mm)