CSBX1809-220M
DigiKey Part Number
4044-CSBX1809-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSBX1809-220MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSBX1809-220MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSBX1809-220M
Description
FIXED IND 22UH 11A 14.1 MOHM SMD
Detailed Description
22 µH Shielded Wirewound Inductor 11 A 14.1mOhm Max 2-SMD High Saturation
EDA/CAD Models
CSBX1809-220M Models
DC Resistance (DCR)
14.1mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
1809
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.760" L x 0.717" W (19.30mm x 18.20mm)
Current - Saturation (Isat)
17.5A
Height - Seated (Max)
0.362" (9.20mm)