CSAD0880-220M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSAD0880-220M |
Description | FIXED IND 22UH 3.5A 98 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µH Shielded Molded Inductor 3.5 A 98mOhm Max 4-SMD |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSAD0880-220M Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 5A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 98mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 4-SMD |
Inductance | Size / Dimension 0.378" L x 0.378" W (9.60mm x 9.60mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm) |