CSAD0880-100M
DigiKey Part Number
4044-CSAD0880-100MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSAD0880-100MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSAD0880-100MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSAD0880-100M
Description
FIXED IND 10UH 5.3A 34.3 MOHM
Detailed Description
10 µH Shielded Molded Inductor 5.3 A 34.3mOhm Max 4-SMD
EDA/CAD Models
CSAD0880-100M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
8A
DC Resistance (DCR)
34.3mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.378" L x 0.378" W (9.60mm x 9.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)