CSAD0660-4R7M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSAD0660-4R7M |
Description | FIXED IND 4.7UH 5.5A 23MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Molded Inductor 5.5 A 23mOhm Max 4-SMD |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSAD0660-4R7M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 23mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 4-SMD |
Inductance | Supplier Device Package 0660 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.299" (7.60mm) |
Current - Saturation (Isat) 12A |