CPD2320S-150M
DigiKey Part Number
4044-CPD2320S-150M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPD2320S-150M
Description
FIXED IND 15UH 9.8A 14.4 MOHM TH
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Wirewound Inductor 9.8 A 14.4mOhm Max Vertical, 4 PC Pin
Category
Current - Saturation (Isat)
35A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
14.4mOhm Max
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Through Hole
Material - Core
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Inductance
Size / Dimension
0.906" L x 0.787" W (23.00mm x 20.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.906" (23.00mm)