CPD1717BA-220M
DigiKey Part Number
4044-CPD1717BA-220M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPD1717BA-220M
Description
FIXED IND 22UH 9A 17.44 MOHM TH
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Wirewound Inductor 9 A 17.44mOhm Max Vertical, 4 PC Pin
Category
Current - Saturation (Isat)
11.9A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
17.44mOhm Max
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Through Hole
Material - Core
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Inductance
Size / Dimension
0.689" L x 0.669" W (17.50mm x 17.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.760" (19.30mm)