521-26-08-WH-0014F
DigiKey Part Number
521-26-08-WH-0014F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
521-26-08-WH-0014F
Description
CABLE MOD COIL 8COND WHT 14'
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 Conductor Modular Coil Cable White 14' (4.27m)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Manufacturer
CNC Tech
Conductor Strand
7/0.0063"
Packaging
Bulk
Jacket (Insulation) Material
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Part Status
Active
Cable Width
0.346" (8.80mm)
Cable Type
Coil
Cable Height
0.097" (2.46mm)
Number of Conductors
8
Coil Diameter
0.591" (15mm)