355-28-14-GR-00012
DigiKey Part Number
1175-2594-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
355-28-14-GR-00012
Description
CABLE ASSY DIP IDC 14POS 12"
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Cable Assembly Rectangular Ribbon Cable, DIP Header 1.00' (304.80mm)
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
CNC Tech
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Packaging
Bulk
Length
1.00' (304.80mm)