3386-20-1-0500-011-1-TS
DigiKey Part Number
CN418GY-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3386-20-1-0500-011-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG GRN/YEL 100'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 34/0.0071" Green, Yellow 600V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.102" (2.59mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.030" (0.76mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Obsolete
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C