CSX-252FAE26000000T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSX-252FAE26000000T |
Description | XTAL OSC XO 26.0000MHZ CMOS SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 26 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±50ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 7mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |