IN6ABW24W is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CIT Relay and Switch
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
CIT Relay and Switch
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
LED Panel Indicator White Diffused 145° 24V 30mA Wire Leads - 5.9" (150.00mm)
IN6 Series 6 mm Indicators from CIT Relay & Switch PIO | DigiKey
IN6ABW24W
DigiKey Part Number
2449-IN6ABW24W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IN6ABW24W
Description
LED PNL IND WHITE 6MM 150MM WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage
24V
Manufacturer
Current
30mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Tray
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
3.00mm Dia
Type
LED
Lens Style
Round with Flat Top
Lamp Color
White
Millicandela Rating
700mcd
Lens Color
White
Viewing Angle
145°
Lens Transparency
Diffused
Termination Style
Wire Leads - 5.9" (150.00mm)