IN22ASW24C is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CIT Relay and Switch
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
CIT Relay and Switch
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
LED Panel Indicator White Diffused 145° 24V 20mA Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
IN22ASW24C
DigiKey Part Number
2449-IN22ASW24C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IN22ASW24C
Description
LED PNL IND WHITE 22MM .100" QUI
Detailed Description
Category
Voltage
24V
Manufacturer
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.87" (22.00mm)
Lens Size
16.00mm Dia
Lamp Color
White
Millicandela Rating
700mcd
Lens Color
White
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)