IN22ASR24Z
DigiKey Part Number
2449-IN22ASR24Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IN22ASR24Z
Description
LED PNL IND RED 22MM SCREW TERMI
Detailed Description
LED Panel Indicator Red Diffused 145° 24V 20mA Screw Terminal
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.87" (22.00mm)
Lens Size
16.00mm Dia
Millicandela Rating
120mcd
Lamp Color
Red
Wavelength - Peak
635nm
Lens Color
Red
Termination Style
Screw Terminal
Ratings
DC
Ingress Protection
IP67
Voltage
24V