IN22ABRB6Z is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CIT Relay and Switch
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
LED Panel Indicator Blue, Red Diffused 145° 6V Blue, 6V Red 20mA Blue, 20mA Red Screw Terminal
IN22ABRB6Z
DigiKey Part Number
2449-IN22ABRB6Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IN22ABRB6Z
Description
LED PNL IND RED/BLUE 22MM SCREW
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current
20mA Blue, 20mA Red
Manufacturer
CIT Relay and Switch
Panel Cutout Shape
Round
Series
Panel Cutout Dimensions
0.87" (22.00mm)
Packaging
Tray
Lens Size
16.00mm Dia
Part Status
Active
Lens Style
Round with Flat Top
Type
LED
Millicandela Rating
100mcd Blue, 120mcd Red
Lamp Color
Blue, Red
Wavelength - Peak
463nm Blue, 635nm Red
Lens Color
Blue, Red
Viewing Angle
145°
Lens Transparency
Diffused
Termination Style
Screw Terminal
Ratings
DC
Ingress Protection
IP67
Voltage
6V Blue, 6V Red