IN14BSY6W is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
LED Panel Indicator Yellow Diffused 145° 6V 20mA Wire Leads - 5.9" (150.00mm)
IN14BSY6W
DigiKey Part Number
2449-IN14BSY6W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IN14BSY6W
Description
LED PNL IND YELLOW 14MM 150MM WI
Detailed Description
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.55" (14.00mm)
Lens Size
8.00mm Dia
Millicandela Rating
120mcd
Lamp Color
Yellow
Wavelength - Peak
592nm
Lens Color
Yellow
Termination Style
Wire Leads - 5.9" (150.00mm)
Ratings
DC
Ingress Protection
IP67
Voltage
6V