IN14BSMO110C is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
LED Panel Indicator Orange Diffused 145° 110V 20mA Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
IN14BSMO110C
DigiKey Part Number
2449-IN14BSMO110C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IN14BSMO110C
Description
LED PNL IND ORANGE 14MM .100" QU
Detailed Description
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.55" (14.00mm)
Lens Size
8.00mm Dia
Millicandela Rating
120mcd
Lamp Color
Orange
Wavelength - Peak
606nm
Lens Color
Orange
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Ratings
DC
Ingress Protection
IP67
Voltage
110V