IN12ASRG220W is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
LED Panel Indicator Green, Red Diffused 145° 3.3V Green, 2.1V Red 20mA Green, 20mA Red Wire Leads - 5.9" (150.00mm)
IN12ASRG220W
DigiKey Part Number
2449-IN12ASRG220W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IN12ASRG220W
Description
LED PNL IND RED/GREEN 12MM 150MM
Detailed Description
Category
Current
20mA Green, 20mA Red
Panel Cutout Dimensions
0.47" (12.00mm)
Lens Size
8.00mm Dia
Millicandela Rating
170mcd Green, 120mcd Red
Lamp Color
Green, Red
Wavelength - Peak
516nm Green, 635nm Red
Lens Color
Green, Red
Termination Style
Wire Leads - 5.9" (150.00mm)
Ratings
DC
Voltage
3.3V Green, 2.1V Red