IN12ASMGNW is available for purchase but is not normally stocked.
CIT Relay and Switch
In Stock: 20
CIT Relay and Switch
In Stock: 20
New at DigiKey
LED Panel Indicator Green Diffused 145° 3.3V 20mA Wire Leads - 5.9" (150.00mm)
IN12ASMGNW
DigiKey Part Number
2449-IN12ASMGNW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IN12ASMGNW
Description
LED PNL IND GREEN 12MM 150MM WIR
Detailed Description
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.47" (12.00mm)
Lens Size
8.00mm Dia
Millicandela Rating
170mcd
Lamp Color
Green
Wavelength - Peak
516nm
Lens Color
Green
Termination Style
Wire Leads - 5.9" (150.00mm)
Ratings
Vf (Typ), If (Max)
Voltage
3.3V