IN12ASMB220W is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
LED Panel Indicator Blue Diffused 145° 3.3V 20mA Wire Leads - 5.9" (150.00mm)
IN12ASMB220W
DigiKey Part Number
2449-IN12ASMB220W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IN12ASMB220W
Description
LED PNL IND BLUE 12MM 150MM WIRE
Detailed Description
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.47" (12.00mm)
Lens Size
8.00mm Dia
Millicandela Rating
100mcd
Lamp Color
Blue
Wavelength - Peak
463nm
Lens Color
Blue
Termination Style
Wire Leads - 5.9" (150.00mm)
Ratings
DC
Voltage
3.3V