IN10ASRB220W is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
LED Panel Indicator Blue, Red Diffused 145° 220V Blue, 220V Red 20mA Blue, 20mA Red Wire Leads - 5.9" (150.00mm)
IN10ASRB220W
DigiKey Part Number
2449-IN10ASRB220W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IN10ASRB220W
Description
LED PNL IND RED/BLUE 10MM 150MM
Detailed Description
Category
Current
20mA Blue, 20mA Red
Panel Cutout Dimensions
0.394" (10.00mm)
Lens Size
5.00mm Dia
Lens Style
Round with Flat Top
Millicandela Rating
100mcd Blue, 120mcd Red
Lamp Color
Blue, Red
Wavelength - Peak
463nm Blue, 635nm Red
Lens Color
Blue, Red
Termination Style
Wire Leads - 5.9" (150.00mm)
Ratings
DC
Ingress Protection
IP67
Voltage
220V Blue, 220V Red