Image for TRH150A480-01E12-LEVEL-VI is not available
TRH150A480-01E12-LEVEL-VI
DigiKey Part Number
2034-TRH150A480-01E12-LEVEL-VI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRH150A480-01E12-LEVEL-VI
Description
ADAPTER
Customer Reference
Detailed Description
48V 150 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Manufacturer
Cincon Electronics Co. LTD
Applications
ITE (Commercial)
Series
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-30°C ~ 65°C
Part Status
Obsolete
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Region Utilized
International
Cord Length
48" (1.22m)
Form
Desktop (Class I)
Input Connector
IEC 320-C14
Input Type
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension
7.09" L x 2.91" W x 1.61" H (180.0mm x 74.0mm x 41.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Approval Agency
CE, cULus, FCC, GS, PSE
Voltage - Output
48V
Standard Number
Current - Output (Max)
3.13A
Base Product Number
Power (Watts)
150 W