MS-14-140-Y
DigiKey Part Number
2266-MS-14-140-Y-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS-14-140-Y
Description
BARRIER BLOCK MARKER STRIP 14POS
Customer Reference
Detailed Description
Connector Label, Screw In For 140 Series
Category
Type
Label, Screw In
Manufacturer
Cinch Connectivity Solutions
Legend
Blank
Series
Pitch
0.375" (9.53mm)