DCDM25GS6E5-18.0B
DigiKey Part Number
116-DCDM25GS6E5-18.0B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DCDM25GS6E5-18.0B
Description
DC SKT TO SKT 25 POS 18"
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
D-Sub Cable Assembly DB25 White 1.50' (457.20mm) Receptacle, Female Sockets to Receptacle, Female Sockets Unshielded
Category
2nd Connector
Receptacle, Female Sockets
Manufacturer
Cinch Connectivity Solutions
Type
DB25
Series
Number of Positions
25
Packaging
Bag
Length
1.50' (457.20mm)