Image for TOP156F20/200G is not available
TOP156F20/200G
DigiKey Part Number
2376-TOP156F20/200G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TOP156F20/200G
Description
156MIL ICT PROBE
Customer Reference
Detailed Description
5 A Spring Tip - Needle Head, 0.079" (2.00mm) Dia
Category
Length - Overall
1.330" (33.78mm)
Current Rating (Amps)
5 A
Operating Temperature
-55°C ~ 120°C
Tip Type
Spring Tip - Needle Head, 0.079" (2.00mm) Dia
Base Product Number
Length - Tip
0.348" (8.85mm)