TOP125I20/200G
DigiKey Part Number
2376-TOP125I20/200G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TOP125I20/200G
Description
125MIL ICT PROBE
Customer Reference
Detailed Description
3 A Spring Tip - Serrated Head, 0.079" (2.00mm) Dia
Category
Length - Overall
1.300" (33.02mm)
Current Rating (Amps)
3 A
Operating Temperature
-55°C ~ 120°C
Tip Type
Spring Tip - Serrated Head, 0.079" (2.00mm) Dia
Base Product Number
Length - Tip
0.329" (8.35mm)