TOP100I31/100G
DigiKey Part Number
2376-TOP100I31/100G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TOP100I31/100G
Description
INTERFACE PROBE
Customer Reference
Detailed Description
3 A Spring Tip - Serrated Head, 0.122" (3.10mm) Dia
Category
Length - Overall
1.310" (33.27mm)
Current Rating (Amps)
3 A
Operating Temperature
-55°C ~ 120°C
Tip Type
Spring Tip - Serrated Head, 0.122" (3.10mm) Dia
Base Product Number
Length - Tip
0.329" (8.35mm)