F200T254P10
DigiKey Part Number
F200T254P10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F200T254P10
Description
PITCH CHANGER 2.00 MM TO 2.54 MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Plated Through Hole to Plated Through Hole 10 0.079" (2.00mm), 0.100" (2.54mm) FR4 Epoxy Glass
Category
Number of Positions
10
Manufacturer
Chip Quik Inc.
Pitch
0.079" (2.00mm), 0.100" (2.54mm)
Series
Board Thickness
0.063" (1.60mm)