DR040P090-S
DigiKey Part Number
DR040P090-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DR040P090-S
Description
DUAL ROW 0.4MM PITCH 90-PIN CONN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Category
Number of Positions
90
Manufacturer
Chip Quik Inc.
Pitch
0.016" (0.40mm)