LDFW016732Y22V0E
DigiKey Part Number
565-LDFW016732Y22V0E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LDFW016732Y22V0E
Description
CMC 7.3MH 16A 2LN TH AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7.3 mH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 16A DCR 7.9mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
7.9mOhm
Manufacturer
Chemi-Con
Voltage Rating - DC
500V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Packaging
Bulk
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Features
Nanocrystalline Core
Filter Type
Power Line
Mounting Type
Through Hole
Number of Lines
2
Size / Dimension
1.693" Dia (43.00mm)
Inductance @ Frequency
7.3 mH @ 100 kHz
Height (Max)
1.496" (38.00mm)
Current Rating (Max)
16A