KVF500L105M32NHT00
DigiKey Part Number
565-4757-2-ND - Tape & Reel (TR)
565-4757-1-ND - Cut Tape (CT)
565-4757-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KVF500L105M32NHT00
Description
CAP CER 1UF 50V X8L 1210
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X8L 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KVF500L105M32NHT00 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.102" (2.60mm)